Герпес - лікування лікарськими рослинами

Вірус герпесу, його ще називають лихоманкою, присутня майже в кожному з нас, 50% населення він взагалі не турбує, знаходиться в неактивному стані, багато хто навіть і не знають, що він у них є.
Решта ж 30% періодично зазнають незручності через вірусу у вигляді бульбашок на губах, в області губ і носа, а для невеликої частини населення до 20%, цей вірус являє серйозну загрозу для здоров'я з втратою працездатності.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я близько 90-95% людей на Землі є носіями вірусу герпес. Решта 5-10% - це як правило діти до 3-4 років, які ще не ходять до дитячих садків, але як тільки вони вливаються в наш соціум (школа, дитячий сад) ситуація змінюється і в «нагороду» вони також отримують вірус, з яким і живуть благополучно до кінця своїх днів. Принаймні, зараз так вважають, що вірус герпесу повністю невиліковний, т. к. він впроваджується в генний апарат організму, і вивести його вже дуже складно, але можна контролювати його прояв і не давати хвороби активуватися.

Для кого ж небезпечний вірус герпесу? У цю групу входять ослаблені або виснаженние хворобами люди, у яких знизився імунітет. У такій ситуації він прокидається і починає розповзатися, у вигляді мелкопузирькових висипань, вражаючи ділянки шкіри. Згадайте, найчастіше герпес вискакує після хвороби грипу, переохолодження, перевтоми, стресів. У традиційній медицині його називають герпес простий, який ще ділиться на два типи: тип 1 (первинний, герпес на губах (носогубной)), і тип 2 (вторинний, генітальний (статевий герпес)). Крім прояви на губах (лабіальний герпес) він може виявлятися також на мові, на небі і мигдалинах, на кінчиках пальців рук (герпетичний панарицій), на шкірі тіла (герпес гладіаторів), передається при прямому контакті від шкіри до шкіри, в області сідниць. Якщо герпес зачіпає очей, може виникнути кон'юнктивіт або кератит.

Вірус герпесу може передаватися повітряно-крапельним шляхом, при контакті з активним осередком (рідиною), статевим способом. Фактично досить потриматися за поручень в суспільному транспорті, а потім потерти свій засвербіли ніс або губи і вірус вже ваш. Лікувати герпес можна по-різному, застосовуючи традиційні та нетрадиційні методи. При лікуванні традиційним методом застосовуються противірусні препарати (мазі), до речі, досить хороші, в поєднанні з вітамінами і препаратами підвищують імунітет. Маззю відразу ж треба обробити уражену ділянку, щоб не поширювати вірус. Що стосується народних методів лікування герпесу, то добре допомагає меліса, чистотіл, алое, календула, сік каланхое та інші засоби з фітотерапії. Рецепти дивіться нижче. Крім припікання вогнищ запалення, корисно пити трав'яні чаї або збори з конюшини лугового, лопуха, меліси, календули, калини, ромашки, звіробою, собачої кропиви, полину та ін.

Вони сприяють загальному зміцненню організму, підвищують захисні сили, а також знищують вірус у крові. І ще, як імуностимулюючі засоби, прекрасно підходять лікарські рослини: елеутерокок, ехінацея, родіола рожева, лимонник, алое. Щоб попередити вірус, а він найчастіше спалахує навесні і восени, необхідно дотримуватися правильного способу життя, не допускати перевтоми, більше вживати такі продукти як картопля, молоко і кисломолочні продукти, риба, квасоля і яйця, корисний також помірний засмага й загартовування. Якщо у вас спалаху герпесу відбуваються частіше, ніж 2 рази на рік варто серйозно задуматися про підвищення захисних сил організму, вашого імунітету.